Lubisz audiobooki? Czytasz grozę? Relacja ze spotkania poświęconego projektowi #SyndromRiddocha

polskie horrory 2017

Literatura grozy i pokrewna przeżywa renesans - coraz większa liczba autorów publikuje powieści, ale też spotyka się ze swoimi czytelnikami. Groza staje się modna, a to dzięki rosnącej jakości: współczesne polskie książki grozy cechuje coraz wyższa jakość wydania i coraz szerszy wybór tematyczny. O rosnącej popularności horroru świadczy choćby fakt, że już nie tylko autorzy niszowi po nią sięgają - wystarczy spojrzeć na Remigiusza Mroza, który niedawno wydał horror. Różnorodność podgatunków w grupie horrorów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Razem z Tomkiem Sosnowskim postanowiliśmy wyjść naprzeciw fanom zombie survivalu i postapokalipsy, dając im jeszcze lepszą jakość. Pierwszy w historii muzyczny audiobook na bazie mojej powieści? To się musi udać!27. kwietnia w Inkubatorze Kultury Pireus odbyło się spotkanie autorskie, w którym udział wzięli:

Tomasz Sosnowski - dziennikarz radiowy, twórca audycji literackich. Jego głos znacie między innymi z Radia Czwórka czy Radia Afera.

Katarzyna Adamczyk-Kuźmicz - aktorka teatralna, ale nie tylko. Jako lektorka wystąpiła w licznych reklamach i audycjach.

oraz

Sylwia Błach (TO JA!) - pisarka, autorka pięciu książek i licznych opowiadań. W zeszłym roku ukazały się jej dwie książki: "Syndrom Riddocha" oraz "Wampiry, potwory, upiory i inne nieziemskie stwory".

Wydarzenie brawurowo poprowadził Marcin Smyczyński, który pomaga nam w kwestiach finansowych i prawnych.

polskie horrory książki

W trakcie spotkania mieliśmy przyjemność zaprezentować projekt nad którym pracujemy i na którego realizację zbieramy funduszę. Za pośrednictwem platformy crowdfundingowej PolakPotrafi chcemy wydać pierwszego w historii muzycznego audiobooka. Musimy uzbierać 16 tysięcy złotych, by opłacić profesjonalną realizację i ruszyć z produktem w świat. Więcej na ten temat można przeczytać klikając tutaj: Syndrom Riddocha na Polak Potrafi.

To nie był jedyny temat, który poruszyliśmy. Rozmawialiśmy także o literaturze grozy w ogólnym kontekście, o tworzeniu audiobooków, o pracy aktorskiej. Każdy z nas podzielił się swoimi doświadczeniami i umiejętnościami. Nadawaliśmy na żywo, więc możecie obejrzeć nagranie na Youtubie (lub w tym wpisie!). W pierwszych minutach mieliśmy małe problemy z dźwiękiem, ale sytuacja się poprawia, spokojnie możecie słuchać.

Gorąco zachęcam do obejrzenia zdjęć ze spotkania autorstwa Patrycji Artowicz, a także do zajrzenia na stronę naszego projektu! Jeśli się spodoba - wspierajcie, podajcie znajomym. Sprawmy, że cała Polska usłyszy o "Syndromie Riddocha"!

najstraszniejsze polskie horrory

autorzy horrorów książki
polska literatura grozy
autorzy horrorów książki

Po trzeciej wojnie światowej nic nie jest takie, jak było. Modyfikacje genetyczne są na porządku dziennym. Technologia zastępuje człowieka. Tylko jedno nigdy się nie zmieni: żądza władzy absolutnej. Jesse, oślepiona w wyniku eksperymentu agentka, wyrusza na z pozoru błahą misję. Ma odnaleźć Pierwszego – protoplastę nieumarłych. Zadanie okazuje się podstępem, na ulice wylegają hordy zombie, a przyjaciele stają się wrogami. Czy Czyścicielka wygra walkę z czasem? Czy pokona własne słabości? I w końcu: czy znajdzie tego, którego szuka cały świat?

horror najstraszniejsze książki
książki horror ranking
książki horrory najstraszniejsze
polska literatura grozy
polscy pisarze horrorów
polscy pisarze fantasy
polskie opowiadania grozy

Share:

0 komentarze