Pomaganie daje mi radość, a Tobie? Słów kilka o projekcie JESTEM TYM, CO WIDZĘ

Kochasz fotografię i lubisz pomagać? Właśnie masz świetną okazję, by połączyć te dwie cechy! Barbara Tyczyńska i Agata Witkowska realizują projekt pt. "Jestem tym co widzę". Projekt kierowany jest do dzieci i młodzieży z domów dziecka. Dzięki niemu otworzą się na sztuki audiowizualne, będą mogli uczyć się innego patrzenia na świat, a może nawet odkryją pasję, która pokoloruje ich życie, w przyszłości zapewni zarobek, a teraz da wiarę w to, że dorosłość przyniesie wiele dobrego?

pomoc dla domów z dziecka wielkopolska

Aktualnie trwa zbiórka aparatów fotograficznych, na których dzieci i młodzież będą pracować. Ja w szafie znalazłam swojego fioletowego Olympusa - aparat, który dostałam od rodziców i miałam do niego wielki sentyment. Zrobiłam nim wiele pięknych zdjęć, ucząc się technik fotografii i rozwijając swoje pasje. I choć leżał w szufladzie - nie umiałam się go pozbyć! Aż do teraz - uświadomiłam sobie, że chcę, by inni też poczuli tę pasję, którą czułam ja, trzymając fioletowe maleństwo w ręku przez wszystkie wspólne lata.

pomoc dla domów z dziecka wielkopolska

Jeśli masz w szufladzie sprawny aparat, którego nie używasz - podziel się nim z innymi! Nieśmy razem dobro, kształćmy pokolenie ludzi wrażliwych na otaczający je świat i wierzących, że małe gesty mogą wiele. Bo przecież nie jest problemem oddanie czegoś, co i tak leży nieużywane w szafie, prawda? Dla Ciebie, dla mnie - to drobny gest. Dla dziecka, które będzie na tym sprzęcie pracować - naprawdę duża szansa!

Pamiętaj, że zbiórka trwa do 31. sierpnia 2017 roku!

Punkty zbiórki aparatów:
KonterART, ul. Ewangelicka, Poznań - punkt info
Centrum Kultury Zamek, ul. Św. Marcin 80/82, Poznań - punkt info

Jeżeli jesteś spoza Poznania, a chcesz wziąć udział w akcji skontaktuj się z organizatorkami: kontakt:jestemtymcowidze@gmail.com

Jeszcze nie jesteś przekonana/y? Przeczytaj co pomysłodawczynie mówią o projekcie!

Projekt animacyjny "Jestem tym co widzę" zwyciężył w konkursie “Współdziałanie w Kulturze” organizowanym przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. Działanie jest podzielone na trzy etapy. Pierwsze z nich obejmuje jednodniowe warsztaty fotograficzne prowadzone w czterech domach dziecka z Wielkopolski.

Na tym szczeblu nasze działania wspomagają uczniowie z Zespołu Szkół Łączności w Poznaniu kształcący się w klasie fotograficznej. Drugi etap projektu jest skierowany do dwudziestu dwóch najbardziej zaangażowanych uczestników, którzy odbędą 3-dniowe warsztaty plenerowe z profesjonalnymi fotografami - Moniką Lisiecką i Łukaszem Walaszczykiem oraz arteterapeutką Halszką Różalską. Inicjatywę zamknie wystawa objazdowa będąca podsumowaniem procesu twórczego. Wystawa z udziałem młodzieży odbędzie się w KontenerART i ośrodkach kultury w Szamocinie, Kosewie, Tuliszkowie oraz Kołaczkowie.

Przez cały okres realizacji projektu, prowadzimy zbiórkę cyfrowych aparatów fotograficznych “Drugie życie Twojego aparatu”. Zebrany sprzęt przekażemy 40-u uczestnikom warsztatów z I i II etapu.

Celem projektu "Jestem tym co widzę" jest wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w zakresie dostępu do szeroko pojętej kultury wizualnej oraz rozwijanie zainteresowań fotografią jako formą sztuki. Pragniemy, aby młodzi ludzie stojący u progu dorosłości mogli wyrazić siebie i podjąc próbę odnalezienia indywidualnej drogi rozwoju poprzez obraz. Zaangażowanie się w działania animacyjne, pozwolą nie tylko na rozwój zainteresowań, ale także posłużą wyrażeniu skrywanych dotąd emocji. Zajęcia z fotografii są dla nas pretekstem do spotkania, odkrywania i rozwoju kreatywności.

Dzieląc się z swoją wiedzą oraz doświadczeniem, mamy nadzieję, że każdy uczestnik warsztatów fotograficznych spojrzy przez obiektyw aparatu fotograficznego z nowej perspektywy.

pomoc dla domów z dziecka wielkopolska

Jesteś zainteresowana pomocą w wydarzeniu? Masz aparat, który leży w szafie? Więcej informacji znajdziesz na Facebook'u: PROJEKT JESTEM TYM CO WIDZĘ.

Share:

1 komentarze