"Hotel Psychiatryczny" - kolejna premiera na Niedobrych Literkach

Często w wywiadach pytana jestem o inspiracje... Przyznam, że to jedno z tych pytań, które lubię najmniej - bo co oryginalnego można odpowiedzieć, gdy najbardziej inspirujące jest życie i otaczający mnie świat? Co innego gdy chodzi o inspiracje dotyczące konkretnych tekstów - tutaj czasami jestem w stanie opowiedzieć anegdotkę.

Dziś przychodzę do Was z najświeższą premierą opowiadania o niezwykłym tytule... "Hotel Psychiatryczny". I od tego tytułu się zaczęło. Dwa słowa, zwykłe przejęzyczenie, które zainspirowało mnie do pisania. Jak?

Dawno dawno temu na grupie pewnej antologii (która ciągle jest w produkcji, ale wierzę, że się ukaże, bo będzie to coś dobrego) dyskutowałam z zaprzyjaźnionymi pisarzami o nawiedzonych miejscach w Polsce. O tym co można zwiedzić, gdzie można się przerazić na śmierć. W mojej okolicy (a właściwie w okolicy Poznania) znajduje się takie jedno miejsce, o którego zwiedzaniu marzę, ale gdzie ciągle nie mam okazji/czasu się wybrać. Postanowiłam o nim wspomnieć. "A tu i tu jest genialny hotel psychiatryczny, stary, opuszczony, gdzie rządzili swego czasu naziści!". Gdyby nie Michał Stonawski, nawet nie zauważyłabym jak w ferworze emocji pomyliłam słowa. Tak to wygląda, gdy cały dzień coś się pisze. Hotel, szpital, co za różnica?

W ten sposób powstał pomysł na tekst do którego lektury zachęcam! Tradycyjnie już - wbijajcie na Niedobre Literki - bo bizarro z rana jak śmietana (bez skojarzeń!) ;)


Share:

8 komentarze

 1. ciekawa jestem tego opowiadania :) Co prawda nie ciągnie mnie w stronę miejsc, którymi można się przerazić, ale tytuł jakoś zachęca mnie do przeczytania :) Weszłam i zobaczyłam, że jest dość długie, więc musi poczekać do późniejszego wieczora, kiedy to będę miała więcej czasu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie miłej lektury wieczorem i podziel się wrażeniami ;)

   Usuń
 2. Wydaje się interesujące, aczkolwiek widzę, że jest dość długie także z przeczytaniem będę musiała poczekać do weekendu ;) pozdrawiam http://greyeyesandgreatshoes.blogspot.com/ obserwujemy?

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi fajnie, interesująco.
  Pozdrawiam. Obserwujemy ?

  OdpowiedzUsuń