Coś na progu #7 - Cyberpunk i migające koszulki!

Dzisiaj krótko - bo na temat.

Jakiś czas temu ukazał się siódmy numer czasopisma "Coś na progu", które wielokrotnie polecałam na swoim fanpage'u i którego jestem zagorzałą fan(atycz)ką. Dobre artykuły, świetne opowiadania, interesująca publicystyka. Zawsze też trafi się jakiś dobry komiks, a czasem wiersze. Wszystko to przesiąknięte klimatami weird fiction, czasem grozą, kiedy indziej kryminałem. I bardzo poręczny format. Jak tu Cosia nie kochać?!

Chciałam więc i Was zachęcić do zainteresowania się projektem jednego z ciekawszych współczesnych wydawnictw - Dobrych Historii. Zwłaszcza, że tym razem powód jest nie byle jaki... W siódmym numerze "Coś na progu" poświęconym cyberpunkowi znajdziecie mój artykuł!

Nie znając się zbytnio na cyberpunkowej literaturze i filmie, a mając do napisania artykuł tematyczny, postanowiłam wykorzystać wiedzę, którą daje mi jedna z moich pasji - moda. Zwłaszcza, że jak wspominam w tekście cyberpunkowi do cybergotyku nie daleko (choć staram się podkreślić, że to tylko pozory), a gdyby zastąpić człon cyber- dwoma literkami "nu", dostajemy dokładnie to, co w modzie lubię najbardziej!

Co poza tym w siódemce? Przyznam, że dopiero zaczęłam czytać. Ale już zdążyłam trafić na genialne opowiadanie debiutującego Pawła Iwanina (choć po tym jak zostało mi zarekomendowane na Krakonie przez kilka osób spodziewałam się czegoś o wiele mocniejszego - czyżbym już miała spaczoną psychikę? ;D), ciekawy felieton poświęcony strachom z dzieciństwa i jak zawsze kontrowersyjny tekst Ćwieka. Zapowiada się nieźle, a to dopiero początek!

Kto już czytał - niech podzieli się wrażeniami! Reszta: marsz pod ten link, na zakupy! Zwłaszcza, że wysyłka gratis! :)

  

Share:

6 komentarze

 1. Słyszałam kilkakrotnie o tym magazynie - były i to same pochlebne opinie. Nie czytałam go jednak jeszcze... Ale wszystko przede mną, może kiedyś uda mi się na niego skusić ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, myślę, że się nie zawiedziesz ;)

   Usuń
 2. Czytałem artykuł. Bardzo ciekawy kawał tekstu - zaciekawił mnie, a ja cyberpunkiem się aż tak nie interesuję :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Cześć, tutaj Paweł. Dzięki za pozytywną recenzję opowiadania :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O proszę, a się zastanawiałam czy tu trafisz ;) Witam i nie ma za co :D

   Usuń